Články

Kategórie
 
 
 
 
 

Aké mám možnosti platby za objednávku?

Prvou voľbou v čase šíriaceho sa vírusu by mala byť platba online - rýchly a bezpečný spôsob platby. Náš eshop používa platobnú bránu Besteron. V rámci tejto brány je možné platiť online platobnou kartou alebo bankovým tlačidlom. Platba kartou je najrýchlejší a najbezpečnejší spôsob platby a vo svete je to štandardom online nakupovania.

Bankové tlačidlá na Slovensku ponúkajú aktuálne len tieto banky:

 • VÚB
 • Tatrabanka
 • Slovenská sporiteľňa
 • UniCredit
 • Poštová banka

Pri platbe bank. tlačidlom bude klient navedený do svojho internet bankingu, kam sa prihlási svojimi údajmi, potvrdí predvyplnené údaje platby a bude navigovaný späť na stránku eshopu. Pri platbe kartou alebo bankovým tlačidlom dostane eshop aj zákazník okamžité potvrdenie o prebehnutej úhrade. Zákazník s takýmto spôsobom platby nemá žiadne výdavky naviac a tovar ide okamžite bez čakania na balenie.

Platobná brána je bezpečná. Vaše platobné údaje sú šifrované a nikto sa k nim nemôže dostať. Nikam sa ani neukladajú.

Druhou možnosťou je prevod na účet vytvorený manuálne z prostredia svojho internetbankingu. Tu však trvá prevod prostriedkov obvykle 1 deň. Rizikom je vyplnenie nesprávnych alebo neúplných platobných údajov.

Poslednou možnosťou je platba na dobierku, ktorú aktuálne podporuje už iba Slovenská pošta. Tento spôsob kvôli aktuálnej situácii neodporúčame. Navyše sa na poštách aktuálne tvoria rady, ktoré stoja vonku.


Riešenie problémov s platbou online

Čo robiť, ak sa platba online nepodarila? Vybrali ste platbu vopred cez platobnú bránu Besteron, ale platbu sa nepodarilo dokončiť? Nevadí, netreba robiť novú objednávku. K svojej objednávke sa môžete dostať kliknutím na zelené tlačidlo v pätičke emailu, ktorým sme Vám objednávku potvrdili.

Máte 3 možnosti:

 1. K platbe sa jednoducho vrátime. V náhľade svojej objednávky viete vykonať želanú platbu kliknutím na odkaz - logo Vašej banky alebo platobnej karty.
 2. Môžete platiť vopred aj prevodom na náš účet podľa nižšie uvedených údajov:
  IBAN: SK2383300000002800892042
  VS: číslo Vašej objednávky
 3. Takisto je možné zmeniť spôsob platby na Dobierku, ak o to požiadate telefonicky alebo emailom.
 

Začiatok jarnej sezóny prináša pre majiteľov záhradných jazierok aj práce spojené s odzimovaním a spúšťaním filtrácie. Prinášame stručný návod ako spustiť filtráciu a aplikovať štartovacie baktérie.

 

Aplikácia technológie SCD Probiotics® predstavuje na Slovensku prvé skutočné riešenie problematiky spracovania odpadových vôd v komunálnej ČOV a využitia kalu ako cenného zdroja organických živín.

 

Čistenie odpadových vôd je proces odstraňovania znečisťujúcich látok z odpadových vôd. Aby sa odstránili fyzikálne, chemické a biologické nečistoty, používajú sa fyzikálne, chemické a biologické procesy.

 

Na našom eShope môžete nájsť ekologické prípravky do jazierka proti riasam na báze baktérii - SCD Pond. V nasledujúcom článku si prečítajte, prečo je použitie baktérii v jazierku lepšie a ekonomickejšie, ako bežná jazierková chémia proti riasam.

 

Správne zvolené rastliny do jazierka sú základným predpokladom pekného a čistého jazierka. Ich úlohou je nielen dotvárať celkový vzhľad jazierka, ale aj spotrebúvať nadmerné živiny rozpustené vo vode a samozrejme, okysličovať vodu.

 

Naši zákazníci sa nás často pýtajú na filtre do záhradných jazierok. Kedže žiadne nepredávame, radi by sme aspoň pomohli tým, ktorým sa nelení a radi by si zhotovili filter do jazierka sami pekne podomácky.

 

Ľudské telo je domovom viac ako 2 kg baktérií, ktorých je spolu viac ako všetkých buniek nášho tela. Rôzne kmene obývajú prakticky všetky vonkajšie a vnútorné časti nášho tela. Niektoré z nich môžu spôsobiť vážne ochorenia, ale väčšina z nich sú „dobré“ baktérie, ktoré sú nevyhnutné pre riadne fungovanie nášho tela.

 

Institute for Vibrant Living® nedávno uverejnil štúdiu, ktorá ukazuje, ako príjimanie probiotík a tráviacich enzýmov zlepšuje imunitu človeka hlavne pred nastávajúcim chrípkovým obdobím.

 

Určite mnohým z vás po rozruchu okolo E.coli v Nemecku zkrsla  obava, čím sa teda dá táto baktéria liečiť, keď už proti nej nezaberajú hlavné skupiny antibiotík.  Čo je teda možné robiť či už počas liečby, ale ešte lepšie počas prevencie, vysvetľuje MVDr. Alojz Bomba, DrSc. z Ústavu experimentálnej medicíny Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach.

 

Návod ako začať s domácim (kuchynským) kompostovaním.

 

Bokashi kompostovanie je metóda na rýchly rozklad organickej hmoty a odpadu. Na rozdiel od bežného konvenčného kompostovania sa pri tom používaju probiotické kultúry SCD Probiotics™, ktoré sa v podobe Bokashi pridávajú do domáceho kompostera spolu s kuchynským odpadom.

 

Kuchynské kompostovanie je vynikajúci spôsob recyklovania kuchynského odpadu. Tu je niekoľko výhod, prečo je náš systém Bokashi a SCD Domáci komposter najlepším riešením pre vás.

 

V nasledujúcom článku uvádzame odpoveď na jednu z najčastejších otázok našich zákazníkov, a síce proti akým chorobám je možné naše baktérie použiť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia