• Výživové doplnky, probiotiká a antioxidanty
  • Prípravky do záhrady
  • Probiotiká pre zvieratá
  • Ekologická domácnosť
  • Bokashi interiérové kompostovanie
  • Firmy a organizácie

Komposter & Bokashi sada na kompostovanie

Dostupnosť: Skladom.
Tagy: komposter, bokashi, kompostovanie,
Prosím vyberte balenie:
Cena bez dph:
57,50 €
Cena s dph:
69,00 €

Kompostovanie priamo v byte - rýchlo, čisto a bez zápachu!

Pomocou tohoto jedinečného interiérového komposteru môžete recyklovať akýkoľvek kuchynský odpad a vyrobiť si tak prírodný domáci kompost a hnojivo. Spolu s prípravkami Bokashi, tento systém fermentuje a rozkladá odpad z potravín za čas o polovicu kratší, ako bežné kompostery – a to všetko úplne bez zápachu. Kompostujte celoročne organický odpad a zmeňte ho v pohodlí vášho domova na hodnotné hnojivo.

Sada obsahuje: 1ks Bokashi kompostér + 1kg balenie Bokashi

Rozdiel medzi Bokashi kompostovaním v komposteri a tradičným kompostovaním na kope je, že Bokashi komposter neuvoľňuje žiadne teplo ani rôzne aromatické plyny. Všetka energia a živiny tak zostávajú vnútri. Kompost si zachová všetky živiny a je hotový oveľa skôr. Tajomstvom je fermentácia pomocou probiotickej technológie.

SCD komposter sa ľahko používa a nezaberie veľa miesta. Je ideálny na kompostovanie na balkóne, v kuchyni, či v byte. Komposter pozostáva z vedierka, vzduchotesného veka a mriežkovaného dvojitého dna. V ňom sa zachytáva prebytočná tekutina, naočkovaná efektívnymi mikroorganizmami z prípravkov Bokashi. Tento “čaj”  môžete použiť na hnojenie vašich izbových či balkónových rastlín.

Príklad použitia - pozrite si video

Návod na použite:

Priebežne napĺňajte SCD komposter zvyškami kuchynského odpadu. Jednotlivé vrstvy odpadu vždy posypte hrsťou Bokashi a premiešajte. Povrch takto novo-vytvorenej vrstvy utlačte a prikryte plastovou nádobou (alebo tanierom), aby ste obmedzili prístup vzduchu k povrchu. Takto pripravená organická hmota začne veľmi rýchlo kompostovať, pričom sa ale zachová vysoký obsah minerálov a obmedzia sa nežiadúce pachy. Prebytočná tekutina z fermentačného procesu sa ukladá na dne nádoby ako tzv. “čaj” a treba ju postupne vypúštať. Tento “Bokashi čaj” je cenným zdrojom organických živín, minerálov a probiotických kultúr a po zriedení vodou je veľmi vhodný na hnojenie domácich rastlín.

Čo je to Bokashi:

Bokashi je fermentovaná organická hmota - pšeničné otruby, ktoré boli prekvasené s použitím probiotických kultúr a usušené. Jazykom medicíny - prebiotikum a probiotikum zároveň. Chcete sa dozvedieť o Bokashi viac?

Dokumenty na stiahnutie:

pdf bokashi_kompostovanie/bokashi_komposter_sk_navod.pdf (formát: PDF, veľkosť: 0.57 Mb)

Zákazníci kupujúci tento produkt zakúpili taktiež

SCD Bokashi

SCD Bokashi

Cena od: 9,90 €
Použitie v kompostéri, záhradnom komposte a ako organické hnojivo.

SCD Probiotica - Tekuté probiotiká

SCD Probiotica - Tekuté probiotiká

Cena: 24,00 €
Probiotiká + antioxidanty. Fermentovaný extrakt bylín.

SCD ProKlean na čistenie podlahy 500 ml

SCD ProKlean na čistenie podlahy 500 ml

Cena: 4,90 €
Ekologický koncentrát na umývanie a čistenie podlahy.