Baktérie v tele človeka

Baktérie v tele človeka

Ľudské telo je domovom viac ako 2 kg baktérií, ktorých je spolu viac ako všetkých buniek nášho tela. Rôzne kmene obývajú prakticky všetky vonkajšie a vnútorné časti nášho tela. Niektoré z nich môžu spôsobiť vážne ochorenia, ale väčšina z nich sú „dobré“ baktérie, ktoré sú nevyhnutné pre riadne fungovanie nášho tela.

Technológia SCD Probiotics® v čistení odpadových vôd

Aplikácia technológie SCD Probiotics® predstavuje na Slovensku prvé skutočné riešenie problematiky spracovania odpadových vôd a využitia kalu ako cenného zdroja organických živín.

Naša technológia:

  • šetrí energiu
  • zvyšuje kapacitu
  • stabilizuje procesy
  • zlepšuje ukazovatele
  • redukuje zápach
  • udržuje ČOV čistú 
  • bráni upchávaniu, usádzaniu a korózii
  • je jednoduchá a úplne neškodná pre človeka a prostredie

Probiotiká posilňujú imunitný systém pred chrípkovou sezónou

Probiotiká sú živé mikroorganizmy nachádzajúce sa v tkanivách tráviaceho (gastrointestinálneho) traktu a kvôli svojmu dobrému vplyvu na tráviaci trakt sa nazývajú aj "dobré" alebo "priateľské baktérie". Ich dobrý vplyv na črevá je známy už dlhú dobu. Probiotiká pôsobia ako prevencia, ale aj liečba hnačky - či už bola spôsobená zápalovým procesom alebo povedzme antibiotickou liečbou. Výsledky sú sľubné aj v liečbe zápalu hrubého čreva, ulceróznej kolitídy a Crohnovej choroby.  

Čo sa deje pri čistení vody v ČOV

Čo sa deje pri čistení vody v ČOV

Najväčšie problémy v čistiarňach odpadových vôd spôsobuje vznikajúci kal. Hnilobný zápach je zrejme hlavným dôvodom, prečo sa týmto odpadom zaoberáme.

Pár dôvodov, prečo je Bokashi Domáci komposter najlepší na kompostovanie

Minimalizovanie množstva vyprodukovaného odpadu v domácnosti je užitočné, na tom sa asi zhodneme všetci. Jedna z najnovších štúdii hovorí o tom, že priemerný obyvateľ USA a Európy vyprodukuje ročne okolo 100 kg kuchynského odpadu. O vás, ako návštevníkoch našej stránky  predpokladáme, že sa nesprávate až tak konzumne a vyprodukujete o niečo menej odpadu. Ale stále je tam nejaký priestor, aby sme naše životné prostredie zaťažili ešte menej. Kuchynské kompostovanie je vynikajúci spôsob recyklovania kuchynského odpadu. Tu je niekoľko výhod, prečo je náš systém Bokashi a SCD Domáci komposter najlepším riešením pre vás...

Čo je to Bokashi kompostovanie?

Bokashi kompostovanie je metóda na rýchly rozklad organickej hmoty a odpadu. Na rozdiel od bežného konvenčného kompostovania sa pri tom používaju probiotické kultúry SCD Probiotics™, ktoré sa v podobe Bokashi pridávajú do domáceho kompostera spolu s kuchynským odpadom.

 

Kompostujeme doma. Ako začať?

Kompostujeme doma. Ako začať?

Návod ako začať s domácim (kuchynským) kompostovaním

Potrebujeme:

Na začiatok potrebujeme jeden SCD Domáci komposter, ale vrelo odporúčame mať dva - jeden sa práve plní, kým druhý -  nechávame plný fermentovať. S dvoma kompostermi môže bežná rodina kompostovať v nepretržitom cykle. Ďalej potrebujeme vrecko Bokashi a nejaký ten odpad ;)

 

Čistenie záhradných jazierok

Čistenie záhradných jazierok

Tento rok ma spokojní zákazníci milo prekvapili. Už začiatkom marca sa mi viacerí ozvali s požiadavkou na prípravok proti riasam, ktorý používali aj minulý rok. Ich rýchlosť a dobrá pamäť ma veľmi potešila, a preto tento rok dopĺňame sezónnu ponuku pre záhradné jazierka oveľa skôr.

SCD Pond proti riasam - čo sa deje v jazierku?

SCD Pond proti riasam - čo sa deje v jazierku?

Na našom eShope môžete nájsť ekologické prípravky do jazierka proti riasam na báze baktérii - SCD Pond. V nasledujúcom článku si prečítajte, prečo je použitie baktérii v jazierku lepšie a ekonomickejšie, ako bežná jazierková chémia proti riasam.

Význam vodných rastlín v jazierku

Význam vodných rastlín v jazierku

Správne zvolené rastliny do jazierka sú základným predpokladom pekného a čistého jazierka. Ich úlohou je nielen dotvárať celkový vzhľad jazierka, ale aj spotrebúvať nadmerné živiny rozpustené vo vode a samozrejme, okysličovať vodu.

Biofilter do záhradného jazierka svojpomocne

Naši zákazníci sa nás často pýytajú na filtre do záhradných jazierok. Kedže žiadne nepredávame, radi by sme aspoň pomohli tým, ktorým sa nelení a radi by si zhotovili filter do jazierka sami pekne podomácky.